klej do mocowania parapetów
i obróbek blacharskich na attykach i elewacjach

Znajdź hurtownię

Kup przez internet

zastosowanie

BLACH STICK to bitumiczno-polimerowa masa plastyczna do klejenia blach na zimno. Służy do montażu parapetów oraz obróbek blacharskich (w tym blach okapowych) na attykach, gzymsach i elewacjach. BLACH STICK może być również stosowany jako uszczelniacz. Jakość mocowania BLACH STICK, jest nieporównywalna z tradycyjnym mocowaniem mechanicznym. 

Przede wszystkim połączenie BLACH STICK jest dużo mocniejsze niż mocowanie mechaniczne. BLACH STICK nakłada się całopowierzchniowo, więc w odróżnieniu od mocowania punktowego, siła wiązania jest w każdym miejscu taka sama. Nie ma słabszych i mocniejszych miejsc łączenia. BLACH STICK trzyma lepiej niż farmer.

Przyklejona za pomocą BLACH STICK blacha, przylega do podłoża całą powierzchnią. Dzięki temu woda nie dostaje się pod parapet lub pod obróbkę blacharską, co niestety ma miejsce w przypadku mocowania wkrętami lub gwoździami. Pod blachą nie zbiera się wilgoć, w związku z czym nie dochodzi do zniszczeń powodowanych przez korozję biologiczną. BLACH STICK eliminuje również ryzyko rozsadzania połączenia przez zamarzającą wodę.  

Blacha, jak każdy metal,  rozszerza się i kurczy na skutek zmian temperatury otoczenia i nagrzewania przez słońce. Działające latami ruchy termiczne blachy, połączone z uderzeniami wiatru, powodują luzowanie i wypadanie wkrętów mocujących. 

Klejowe połączenie BLACH STICK jest na tyle elastyczne, że kompensuje ruchy termiczne blachy. Jest również na tyle mocne, że zapobiega podwiewaniu i wyrywaniu obróbek blacharskich przez wiatr.

Dodatkową zaletą BLACH STICK jest tłumienie dźwięków wywołanych przez deszcz lub grad.  Jest to szczególnie ważne przy mocowaniu parapetów. BLACH STICK jest elastyczny i tłumi dźwięki uderzeniowe. Blacha nie „klawiszuje”, bo przyklejona jest cała powierzchnia.

podłoża

BLACH STICK można stosować na wszystkie popularne podłoża:

- betonowe, gipsowe, cementowe, anhydrytowe,  ceramiczne,
- bitumiczne, membran PVC, TPO, EPDM, FPO, PP
- płyty drewniane, wiórowe, OSB.

Niektóre podłoża wymagają gruntowania (patrz instrukcja BLACH STICK).

przydatne informacje

  • Rozprowadzanie: pacą zębatą
  • Zużycie: między 2 a 3 kg na m2
  • Klejenie blachy: nie później niż 30 minut od nałożenia kleju
  • Szczelne i mocne połączenie: po 36 godzinach
  • Czas pełnego wiązania: po 21 dniach
  • Przydatność do użycia, przy zachowaniu zasady starannego, szczelnego zamykania puszki po każdorazowym użyciu:
  • 3 miesiące od daty otwarcia fabrycznie zamkniętej puszki. 
  • Barwa: czarna
  • Gęstość: 1,1 g/cm3 w temperaturze 20°C
  • Baza: bitumiczno-polimerowa