FAQ

Montaż parapetu blaszanego za pomocą kleju BLACH STICK (plastyczną masą klejącą na zimno) jest znacznie lepszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem, niż mocowanie parapetu przy użyciu wkrętów typu farmer.
Połączenie jest niezawodne i mocniejsze niż w przypadku wkrętów farmer.
Przy użyciu BLACH STICK uzyskuje się połączenie całopowierzchniowe, które, w odróżnieniu od połączenia wkrętami farmerskimi, jest szczelne i zapobiega wnikaniu wilgoci pod parapet.
BLACH STICK tłumi hałas powodowany przez deszcz i grad, co przekłada się na komfort mieszkańców.

Mocowanie za pomocą kleju BLACH STICK jest łatwe, szybkie i nie wymaga żadnych szczególnych umiejętności. Klej BLACH STICK nakłada się pacą zębatą, przymierza się blachą a następnie dociska blachę. Dokładny opis z ilustracjami jest dostępny w instrukcji aplikacyjnej. Należy zaznaczyć że mocowanie przy użyciu wkrętów farmerskich wiąże się z przebiciem blachy, co w przypadku poluzowania się wkrętów farmerskich może skutkować podciekaniem wodą, zawilgoceniem i stęchlizną.

BLACH STICK to plastyczna masa klejącą na zimno, powstała na bazie bitumiczno-polimerowej o doskonałej przyczepności do podłoży betonowych. BLACH STICK zapewnia wysoką siłę mocowania oraz doskonałą szczelność. Całopowierzchniowe połączenie blachy z betonem jest jednocześnie mocne i elastyczne, dzięki czemu, blacha wytrzyma każdy podmuch wiatru. Elastyczne połączenie blachy i betonu jest również odporne na kurczenie się i rozszerzanie blachy powodowane przez zmiany temperatury otoczenia lub ostre słońce.

Wielu wykonawców zadaje sobie pytanie jak najlepiej wykonać obróbkę blacharską attyki. Rozwiązaniem jest zamocowanie blachy za pomocą masy klejącej BLACH STICK. Klej BLACH STICK należy nałożyć na attykę za pomocą pacy zębatej, przymierzyć blachę a następnie docisnąć. To wszystko. Otrzymane połączenie jest mocne i niezawodne przez długie lata.

Opierzenie jest jednym z elementów dachu, narażonych na działanie sił ssących wiatru, dlatego musi być idealnie zamocowane. BLACH STICK, klej na bazie bitumiczno-polimerowej, doskonale sprawdza się w tego rodzaju aplikacjach. Mocowanie BLACH STICK jest jednocześnie mocne i elastyczne. BLACH STICK jest łatwy w aplikacji, daje niezawodne połączenie i w odróżnieniu od mocowania mechanicznego gwarantuje szczelność połączenia. Mocowanie mechaniczne opierzenia dachu (np. wkręty farmerskie) zawsze wymaga przedziurawienia blachy, co otwiera drogę dla wody. Mocowanie mechaniczne jest również sztywne, a przez to mniej odporne na ssanie wiatru niż elastyczne połączenie BLACH STICK.

Prawidłowy montaż obróbek blacharskich gwarantuje nie tylko nienaganny wygląd budynku, ale również wodoszczelny dach lub taras. Aby mieć pewność prawidłowego mocowania wystarczy sięgnąć po sprawdzony na rynku klej elastyczny na bazie bitumiczno-polimerowej BLACH STICK. Klej BLACH STICK jest aplikowany na zimno, przy niewielkim nakładzie pracy. Połączenie blachy z podłożem za pomocą BLACH STICK jest mocne i niezawodne. Dzięki całopowierzchniowemu klejeniu uzyskuje się szczelne połączenie odporne na podmuchy wiatru.